מדוע אנשים תורמים? מדוע לתרום דווקא לניצולי שואה?

אהבת? אפשר לשתף!

אלעד שושן קלושינר מסביר מהי תרומה ולמה דווקא מומלץ לתרום לניצולי שואה?

לעולם לא נשכח את השואה ואת מי ששרדו אותה.

אחד האירועים הנוראיים ביותר בהיסטוריה האנושית, כל כך הרבה אנשים נהרגו וכל כך הרבה איבדו את חייהם. חשוב לזכור את אלו ששרדו את השואה, לספר את סיפורם ולא לשכוח את האירוע הזה.

לצערו של אלעד שושן קלושינר, לא נותרו הרבה ניצולי שואה בעולם. עם התקדמות הטכנולוגיה, קל יותר לאנשים לשתף את הסיפורים שלהם, אבל עדיין יש רק קומץ שמוכן לחלוק את החוויות שלהם. הרשימה הבאה כוללת דברים שאולי לא ידעתם על הניצולים הללו.

– היו ניצולי שואה שנאלצו להתמודד שוב עם הטראומה כשהתאחדו עם בני המשפחה לאחר המלחמה.

– ניצולה אחת הייתה בהריון במהלך שהותה באושוויץ וילדה בעצמה ללא רופאים או אחיות בהישג יד.

– פליטים מאוסטריה עברו ניסויים רפואיים בעודם תחת כיבוש נאצי.

– רבים מקשישי ניצולי השואה חיו בעוני קיצוני ומחסור במזון בעת שניסו לשרוד בישראל לאחר סיום מלחמת העולם השנייה וכלכלתה התרסקה.

השואה הייתה רצח עם שהתרחש בין השנים 1933 ל-1945, שבו רצח משטרו הנאצי של אדולף היטלר כשישה מיליון יהודים אירופאים וכן מיליוני קורבנות אחרים.

ניצולי שואה הם אנשים שחיו את השואה והצליחו להימלט ממחנות ריכוז, או שוחררו מבתי סוהר או מחנות עבודה בכפייה.

מהי תרומה?

ע"פ בדיקה של אלעד שושן קלושינר במילון, תרומה היא פעולה של מתן משהו בעל ערך ללא ציפייה לקבל משהו בתמורה. אנשים עשויים לתרום כסף ממספר סיבות, כולל שזה גורם להם להרגיש טוב או שהם רוצים לעזור למישהו/למשהו.

כשאתה תורם, אתה נותן משהו בחינם. כאשר אתה תורם כסף, ישנן מספר סיבות מדוע אתה עשוי לעשות זאת. אולי תרצה לתרום למטרה שתואמת את הערכים שלך, או אולי מישהו נזקק ביקש עזרה. החזר והרגיש טוב על ידי תרומה היום!

אנשים רבים משתמשים בתירוץ שאין להם מספיק זמן להתנדב, אבל תרומת כסף היא אלטרנטיבה מצוינת להוצאת כל הזמן הפנוי שלך בהתנדבות. אתה יכול לתרום רק $5 כדי לעשות הבדל גדול בחייו של מישהו, ולעולם לא תדע מה ההשפעה עלולה להיות לתרומה שלך על מישהו אחר.

נתינת צדקה נעשית על ידי אנשים כדי שהם יכולים להרגיש גאים בעצמם על מה שהם עשו. הם תורמים כסף כי זה עוזר לאנשים פחות ברי מזל וגורם להם להרגיש טוב עם עצמם, אבל זה גם מרגיש כמו סחר הוגן.

מה מניע אנשים לתרום כסף?

כאשר עומדים בפני האפשרות לתרום כסף לארגון צדקה, אנשים נמשכים לרעיון שהתרומה שלהם תועיל למישהו אחר.

אנחנו יכולים לתרום כסף לאנשים נזקקים כדי להרגיש טוב עם עצמנו. אנו עשויים לתרום כסף כדי לרצות אדם אהוב או שנוכל לתרום כסף כדי לעזור לארגון.

ישנן סיבות רבות ושונות מדוע אנשים בוחרים לתת את המזומנים שהרוויחו קשה באונליין.

אנשים מתרחקים ממזומן, כרטיסי אשראי וצ'קים לאמצעי תשלום חדשים. כיום אנשים מסתמכים על עסקאות ללא מזומן שהן יותר נוחות, מאובטחות וקלות.

עוד בנושא